Uncategorized

Tesla UK Model 3 İnceleme Takibi: Geçen yıl bu gün neden bir yıl önce olduğu kadar iyi değil

Model 3’ümü aldım.

Birkaç ay sonra arabada yaklaşık beş buçuk bin kelime besteledim. Yani, Tesla’daki ilk tam yılımdan sonra, 12 ay önce bu incelemede göründüğü kadar iyi mi?

Hayır. Çünkü daha iyi.

OTA güncellemeleri

Hava yazılımı güncellemesiyle gelmeye devam eden geliştirmeler ve yeni özellikler nedeniyle daha iyi.

Örnek olarak, Dash Cam’da geliştirilen daha önce 3 kamera kullandı ve oynatma tesisi yoktu. Şimdi 4. kamera kullanıyor ve otomobil ve kamyon ekranında klipleri izlemenize izin veriyor.

Ekrandan bahsetmişken, geçen sonbaharlar Big V10 güncellemesi Netflix ve YouTube desteğini ekledi, böylece arabada beklerken asla yorgun olmaz.

Voice Manage büyük bir güncelleme aldı ve yanlış bir başlangıçtan sonra, eldiven kutusunu açmaktan ‘My Popo Soğuk’ komutuna kadar birçok eylemi konuşarak tetiklemek mümkün.

Regen sisteminde de önemli bir güncelleme var, bu da otomobilin artık 0mph’ye kadar daha akıllı bir tek pedal sürüş kurulumuna sahip olduğu anlamına geliyor.

Auto Pilot artık trafik ışıklarını, konileri, durdurma endikasyonlarını ve yol işaretlerini her yeni sürümde oluşturduğu gibi tanıyor.

Donanım

Tesla’nın ‘Pil Günü’ Eylül ayına itildi ve bunun otomobilin yeni ‘Milyon Mil’ pil paketi versiyonunu başlatmak için kullanılacağı yaygın olarak söylendi.

Geçen yıl bildiğim pek çok (herhangi bir?) Büyük donanım güncellemesi yoktu. Model 3’ün I Model Y’den ısı pompasını kazandığını görmek kesinlikle iyi olur.

Kış Sürüşü

Bir ısı pompasının eksikliğinden bahsetmişken, kış boyunca fark edilirdi. Özellikle soğuk değildi ama aralık hala acı çekti. Soğuk havalarda otomobili düzgün bir şekilde test etmek için hiç iyi bir koşuya gerçekten ulaşmadım.

Aslında son 3.000 mil ya da neredeyse sadece 5 milden daha kısa kısa koşular oldu, bu da elbette çok verimsiz. Bu kısa yolculuklarda, otomobili pilinden önceden ısıtarak ve daha sonra soğuk ve ıslak olan tam patlamada ısıtıcı ile sürdüğünü söyleyebilirim, aralık yaklaşık 140 mil düşebilir.

1. Yıl Maliyetleri

Otomobil, son 3 aylık kilitlenme boyunca herhangi bir mesafe kat etmesiyle, ilk yılında 287 WH/MILE’de sadece 6.755 mil kaplıdır. Bu, otomobili sürüş yapan tüm daha sıcak bahar / yazların eksik olduğu anlamına gelir. Normal bir yılda daha çok 4.0 gibi olacağını hissediyorum.

Birim başına 0,17 £ kullanılarak, tüm yıllar için 330 £ ‘a karşılık gelen veya mil başına 4.8p. Gerçekte, Kuzey İrlanda’daki (hala) ücretsiz kamu şarj cihazı ağından faydalandığım için bundan daha az. Ayrıca yeni bir eve girdikten sonra ve şarj için gece oranında, bu mil başına 2,5p gibi düşecek.

Diğer birçok sahibi gibi, model 3’te ödenecek 320 £ yol vergisi (VED) üzerinden oluşan milletvekillerine besteleniyorum. Cevapların hepsi çarpıcı bir şekilde benzer ve küçümseyici olsa da, mesajın geçmesi gerekiyordu çünkü Bütçe Bu tersine çevrildi ve şimdi Model 3’ün maliyeti yılda 0,00 £. Ve bu, 2 ila 6 yıllarında önemli bir 1.600 £ tasarruf anlamına geliyor.

İkinci yıl sigorta primim ödendi ve geçen yıla göre 360.64 £ ‘dan yüz yüze (yaprak 400 £’ ın üzerindeydi). ‘Premium bağlantı’ için ayda 9,99 £ ödemeye başladım, bu yüzden SR+ ‘nın aynı haritalara sahip, müzik ve video hizmetlerini uzun menzilli ve performans modeli 3’leri ile aktarıyor.

Sorunlar?

Orijinal incelemede otomobille sahip olduğum kavrayışlardan, o zamanlar geri koyduğum gibi “düzenli olarak kendini bıçaklıyor ve frenlere atlıyor”. Bu benim için sahipliğin en sinir bozucu yönü olmaya devam ediyor. 30 ve 40 mil / saat bölgeye yolculuk yapmayı seviyorum ve otomobil tipik olarak frenlere atlıyor veya sebepsiz.

Kapı kolları hala herkesi karıştırıyor, ancak otomatik silecekler büyük bir yazılım güncellemesine sahipti ve şimdi çok daha iyi çalışıyor.

Son zamanlarda otomobille yaşadığım en büyük yeni sorun LTE / 4G bağlantısı kaybı. Bu giderek daha sık olur ve bir seferde bir gün kadar sürebilir. Belfast’ın yakında kendi Tesla servis merkezini aldığı müthiş haberleriyle, en azından bir çek için daha kolay olacak.

Gerçekten önemli olan başka sorunları düşünemiyorum. Ve arabada hala gıcırtı veya çıngırak olmadığını bildirmekten mutluluk duyuyorum.

NI Superchargers #Nope

Tavsiye bağlantım (Mark40609) aracılığıyla bir Tesla sipariş eden tüm insanlar sayesinde 20.000 ücretsiz süper şarjlı mil vardı. Ancak Kuzey İrlanda’da hala tek bir süper şarj cihazı olmadan, onları kullanmadan yavaş yavaş sürelerini izliyorum.

Umarım Belfast Servis Merkezi’ndeki ilerleme, Lisburn yakınlarındaki Supercharger, haritalarında birkaç yıl boyunca ‘yakında gelecek’ olarak gösterilen süper şarj cihazı anlamına geliyor.

İlerlemek

Bu ay sadece 8 yıl önce Tesla ilk ciltlerini teslim etmeye başladıAR, Model S. Tesla’nın hisse fiyatı bir veya iki hafta geriye zirveye çıktı ve onu dünyanın en değerli otomobil üreticisi yaptı. Mercedes-Benz, BMW ve Volkswagen’den daha değerli. İlerleme inanılmazdı ve sadece kör iyimserlik ve başarılı olmak için şiddetli bir sürüşle dolu bir parlaklık onu çekebilirdi.

Bu bir klişe ama bir Tesla’dan sonra bir piston otomobil kullanmanın iPhone’unuzdan bir Nokia’ya geri dönmek gibi hissettiğini söylemek doğru. Bir yıl boyunca incelememi okurken, duygularım değişmedi ve o zamandan itibaren orijinal alt çizgimi geliştiremiyorum.

Tesla Model 3 mükemmel değil. Ama lanet olsun, yakın. [Güncelleme – 24 aylık güncellemeyi okuyun]

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1

Tesla Model 3 2022 2021 2020 2019 2018 için Taptes® Zemin Paspasları, Tesla Model 3 için Zemin Kaplamaları, …

35 yorum

£ 149.99

Amazon’dan Satın Al

2

Tesla Model 3 2021 Versiyon Merkezi Konsol Organizatör Tepsi İç Aksesuarlar Akın Flocked Armola Gizli …

532 yorum

£ 17.99

Amazon’dan Satın Al

3

Evauto Tesla Model 3 2021 Merkez Konsol Saklama Kutusu Organizatör Akın Tepsisi Tesla Model 3 Model Y …

34 yorum

£ 14.99

Amazon’dan Satın Al

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest7
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Amazon Ürün Reklamcılığı API’sinden 2021-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Görüntüler hakkında son güncelleme

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *