Home & Living

Otomatik Ev 2.0-#25 Amina Görünmez Duvar İçi Hoparlörler-Bölüm 1

Açık plan ahırımızdaki temiz çizgileri korumak istedik, ancak aynı şekilde fantastik gürültü de var. Son evimizden gelen zemin ayakta duran hoparlörler o zaman bir seçim değildi, ancak odada istediğimiz sesi elde etmek için hala bir yöntem var mıydı?

Projedeki bilge ev ortaklarımızla konuştuk, Epitome Living ve ‘görünmez’ konuşmacıların Amina çeşitliliğine bir göz atmamızı önerdik.

Hoparlörleri takmak

Bu Amina Mobius5i birimlerinden bir çiftle gittik. Bunlar, Cambridgeshire’da üretilen yüksek kaliteli duvar içi sürücülerdir. Alınan ve takıldığında tamamen yok olurlar. 5i, 450mm x 345mm x 33mm sistemdir ve ayrıca özel bir yüksek frekanslı 4 ohm dönüştürücü kullanır.

Mobius5i, orta güç kullanma özelliklerine sahip pürüzsüz yüksek frekanslı uzatma ve düşük frekanslı performans sağlamak için optidamping, optidrive ve azaltılmış rezonans uyarıcı inovasyonunu entegre eder.

Bu, mutfak alanının yanı sıra ahırın yemek alanını kaplayan tonozlu tavanımızda oturduk. Epitome Living tarafından ilk onarım sırasında esnafın yanı sıra ihtiyatlı planlamanın yanı sıra ihtiyaç duyulan temkinli planlamanın yanı sıra gerekli

Minimum boşluk derinliği 75 mm ve alçı tahtası kesildiğinde bir sonraki adım “BackboxCV300” özel muhafazalarını kurmaktır. Bunlar boşluğa kaydırmanın yanı sıra vidalarla birlikte sabitlenir.

Hoparlörler daha sonra bağlandı ve frekans jeneratör süpürme ile test edildi. Bu, duvarlarda, örneğin alçı tahtasının arkasında bırakılan bir çamaşır makinesi veya diğer enkaz gibi bir şeyden hiçbir çıngırak olmadığını denetlemek içindir.

Bu test tamamlandıktan sonra, eklem dolgu maddesi kenarına eklendi ve kuruması sağlandı. Daha sonra, sadece 2 mm alçı ile kaplanmadan önce Scrim bant kullanıldı. Hoparlörler bir alçı tahtasının yanı sıra hafif, bu nedenle tahtayı değerlendirmez, ayrıca titreşimler çok azdır, bu yüzden sıvayı asla kırmamalıdır.

Son olarak, APUI50 sıralı güvenlik modülleri rafımızdaki amplifikatöre geri yüklendi. Mevcut teslimat durumunda hasarı önlemek için yüksek geçişli bir filtre (HPF) ve kendi kendini çözen termal sigortayı işlerler.

‘Görünmez’

Yani burada tüm ihtişamlarında (ya da değiller). Sürecin ne zaman tamamlandığını görebileceğiniz gibi, gerçekten görülecek bir şey yok. Mükemmel.

Bir dahaki sefer

Mobius5i sürücüleri yaklaşık 75 Hz’ye iner, bu nedenle tam frekans çeşidi için bir alt eklemeniz gerekir. Bölüm 2’de, tüm sistemin nasıl göründüğünü tam olarak duyduğumuz için Subwoofer kurulumumuz kitabımıza bir göz atarak yapacağız.

Daha fazlasını keşfetmek için aminasound.com adresine gidin.

Projeye uymak için Instagram’ımıza göz atmayı, otomatik House 2.0 blog yayınlarının geri kalanını kontrol etmeyi ve kendi yapımızda kullandığımız tüm ürünlerin bağlantılarını keşfetmeyi unutmayın.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest7
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *