Uncategorized

Otomatik Ev 2.0 – #03 Hangi teknoloji yeni yapıya almak için yeterlidir?

Açıkladığımızda, otomatik evi sunduk, birkaç tanesi bizimle hangi ürünleri aldığımızı soruyoruz. Bu harika bir soru, otomatik evin iki nokta OH ile başa çıkması için hangi teknolojiyi çok yeterli olduğunu düşündük.

Yeni ev için tüm teknoloji kararlarımızı almadan önce bu konuyu inceleyeceğim bir his var, ancak şimdilik, sunmadığımız veya geride bırakmadığımız ürünler.

Raf

Sıfır düğümündeki raf, 3 x 4U sunucularının yanı sıra bir antik raf kurulumlarından temizlendi. Bunların hepsi yıllar önce değişmişti. Sunucuları Freecycle’da teklif ettim, ancak kimse ilerlemedi, sonunda geri dönüşüm yapmaya gittiler

Ancak raftan bir dizi ürün bizi dahil etti. Yeni Draytek yönlendiricisi ve son 5 yıldır Plex sunucu görevlerimizi mükemmel bir şekilde gerçekleştiren Mac Mini ile birlikte Synology NAS’ın parlak kombinasyonu. Yakın zamanda edinilen Hdhomerun Link Quatro da geliyor.

Bu daha küçük APC UP’leri raftan çıkardık ve bizimle getirdik (2010’da incelediğimizden beri pilini değiştirdi). Yeni evde, belki de böyle bir şey olan küçük bir raf kurulumları ile değiştirebileceğimiz için kullanılmadığından emin değilim.

İşte sadece yama panelleri ve ağ anahtarı kalan oldukça çıplak görünümlü rafın bir resmi. Kesinlikle bir dahaki sefere bazı POE bağlantı noktaları olan bir anahtar arayacağım.

Yeni konumda da çok daha küçük bir rafa ihtiyaç duyacağım, belki de bu duvar kurulum sistemi gibi bir şey. Ancak daha fazla zaman daha yakın.

Diğer Kazananlar

Bizim çok sevilen Husqvarna Otomobilleri geride kalmıyordu! Elon ve Musk, bir sonraki çevre dostu meydan okumaları için de hazırlıklı bir şekilde korunur. Bölgesel kurulumcumuzun detaylarını yeni sahipler için ve sınırları ve zaten kurulu kılavuz telleri ile bıraktım, bunları kaldırmanın yanı sıra kendi robotlarıyla koşmanın sadece bir saat görevi olacaktır.

2005’ten beri otomatik evde bir Sonos sistemimiz vardı ve bir yıldız daha satın aldı. Tüm bölgeler de yeni ev için hazırlandı.

Bizim wifi mükemmel ubiquiti unifi sistemi tarafından sağlandı ve sadece bizim appkettle gibi bizim geçici konaklama yeniden konuşlandırıldı. Aynı şekilde burada Philips Ton Aydınlatmamızdan birkaçını da piyasaya sürüyoruz.

Google evine ek olarak tüm Amazon Echo birimlerini getirdik. Bu koleksiyona yeni Google House merkezini ekledik ve bu önde gelen 2 sesli yönetme sistemi arasında hangi yöntemi seçeceğinizi seçtik. Yine de bir yöntemi ya da diğerini gerçekten seçmemiz gerekir.

AH2.0’da bir MVHR sistemi planlıyoruz, bu yüzden özellikle hava kalitesine dikkat etmeye hevesliyiz. So the excellent Foobot likewise makes the cut, as do the variety of Eve HomeKit modules such as this new 2nd generation Eve space unit. Eski evdeki enerji ekranımız Smappee’nin yanı sıra da geliyordu.

Bonus söz

Although we left it in the new house, this PIR Bulb in the hot press (airing cupboard) was really one of the most useful bit automations in the home as well as something we’d still extremely recommend.

Ve eğer yeni konumda benzer bir ısıtma sistemi kullanacak olsaydık (spoiler, olmayacağız) o zaman da mükemmel Honeywell Evohome’u da yeniden satın alırdık.

So that’s it. Başka ne geride kaldı ya da eBay yığınına girdi. I will have to take a decision on what the primary system will be in the new home as well as my concepts are developing quite well at this point. however more on that in a future post.

Projeye uymak için Instagram’ımıza göz atmayı, otomatik House 2.0 blog yayınlarının geri kalanını kontrol etmeyi ve kendi yapımızda kullandığımız tüm ürünlerin bağlantılarını keşfetmeyi unutmayın.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest5
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *