Uncategorized

Sky Q Review: An Installation story & real world Impressions

right from its launch we reckoned the new sky Q system sounded like just what we needed at the Automated Home so we placed our order the first day it became available. It’s been 10 days since it was installed, so is this the 21st Century TV experience we were hoping for or is it all a bit of a let down?

Montaj

Our engineer turned up around 9:30am and was perturbed to hear we were a BT Internet house. The next 5 minutes were spent on the trials and tribulations of a sky installer especially on how it works fine with sky routers but everything else is a “lottery.”

When I mentioned we wanted to by-pass the whole wireless thing completely and go the hard-wired route with the builtin Ethernet ports he admitted he had no idea how to set that up or even how a LAN worked.

Worst of all he told us he was only allotted 85 mins to do our entire system – fit new dish and LNB, install the main sky Q Silver box and 3 sky mini boxes, perform software updates etc. He’s expected to do 7 installs a day!

The engineer was a terrific guy, he worked super fast replacing our near 20-year-old rusty dish with a new one (normally you only need to change the LNB for sky Q). The new set up was tested at the LNB and then again at the end of our cables – all green lights.

The sky Q Silver Box

Our old Sky+ 1TB box was removed and the skinny new Q DVR slid into its place under the Mac mini and Sonos. It looks good in black although you can skin it in a variety of ways. remember if you are upgrading from an existing sky system you will no longer have access to the recording or season passes on your old box. Our engineer told us he hadn’t fitted any of the regular (non-Silver) Q systems.

The Silver box is the brains of the whole operation and from what we can find out its 12 tuners are shared out across the home to the other devices something like this:

4 Tuners for Recording
1 Tuner for live TV on the Silver Box
2 Tuners for live TV or Recordings on the Minis
2 Tuners for live TV or Recordings on the tablet App
1 Tuner for the TV Guide
1 Tuner for PIP on the Silver Box
1 Tuner for future use (4K?)

Its 2TB’s can store up to 350 hours of HD TV (there’s around 300GB reserved by sky for other uses). round the back there’s a S/PIDF optical audio out but full Dolby digital audio is available over the HDMI cable now. There are a couple of USB ports and an HDMI IN for future use.

The Silver box will get a software upgrade to enable Sky’s 4K service coming later this year (50fps 2160p UHD output utilising HDMI 2.0 and HDCP2.2). The non-Silver Q box and the mini boxes will stay at 1080p. I’ve noticed some regular sky channels have very, shall we say ‘average’ picture quality these days. I don’t know much about how these things work but it makes me wonder is sky compressing channels even more to squeeze the maximum out of each transponder, making room for the 4K channels?

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1

original sky Q Voice Remote control – Compatible with sky Q 1TB or 2TB box plus the sky Q mini box -…

3,458 Reviews

£28.00

buy on Amazon

2

sky Q Remote control

496 Reviews

£25.50

buy on Amazon

3Sky Q Sesli Uzaktan Kumanda

635 yorum

£ 25.99

Amazon’dan Satın Al

UI

Burada işler çok farklı, çoğunlukla daha iyisi için. Kullanıcı arayüzü çok daha çağdaş bir his var ve gerçekten parlak, gevrek ve keskin görünüyor. Eski yedekleme düğmesi gitti ve çoğunlukla sol oku eşdeğer eylem ve yeni işten çıkarma düğmesini kullanmanız gerekiyor.

15 yıl önce Tivo’mda yaşadığım ilerleme çubuğu, sonunda gökyüzüne geçiyor

Son kayıtları görüntüleyebilir veya A-Z’yi listeleyebilirsiniz. Aptalca ‘yeni’ sezon şovları uygun harf yerine N altında görünür.

Neyin indirildiğini (kutu setleri, satın alımlar ve isteğe bağlı) görmek kolaydır ve kuyruğu kolayca duraklatabilirsiniz. Sıkıştırılmayan eşyalar, My Q bölümünden şovlarınızda kaldığınız yerden alındığı için de bir esintidir. Q’mun ‘Sizin için’ bölümünün şovları önermesi gerekiyor, ancak 10 gün sonra hala neyi sevdiğimi öğreniyor.

Gerçek bir sıkıntı, Ana Sayfa düğmesinin sizi görmek istediği TV kılavuzundan ziyade ‘En İyi Seçmeler’ bölümüne götürmesidir.

Tüm aileyi mutlu etmek – 4 kayıt saat 21: 00’de

Uygulamalar ve TV kullanıcı arayüzü arasında, yeni gelenleri karıştırabilecek sezon geçişinin nasıl temsil edildiğine dair bir tutarsızlık var. Uygulamada R’nin etrafında bir daire ve TV’de her iki ucunda ok bulunan yeşil bir çubukla temsil edilir.

Birkaç farklı mevsimden bir gösteri bölümleriniz varsa, yararlı bir şekilde bölünmüş ve ayrı klasörlerde gösterilmiştir.

Sadece birkaç günlük kullanımdan sonra yeni kullanıcı arayüzünü gerçekten seviyorum.

Uzaktan kumanda

Ana Q kutusu 2 uzaktan kumandalı, normal bir IR ve yeni bir Bluetooth dokunmatik ile geliyor. Genellikle en son teknoloji için bir savunucuyum, ancak yine de Swipey Bluetooth Sky Q Touch Remote’a kararsızım. Biraz alışmak gerekir, örneğin ekranlarda gezinmek için dokunmatik yastığın üstüne, altına ve yanına basabileceğinizi hissedebilirsiniz, ancak ped’e basmanın sadece bir sonucu vardır – seçin – her şeyin hafif bir kaydırma olması gerekir .

Yeni Apple TV uzaktan kumandası gibi, eğer toplarken kaydırma pedine yanlış bir şekilde dokunursanız, oynatma sırasında yerinizden kolayca atlayabilirsiniz. Bu yeni uzaktan kumandayı kullanmak için kas belleğinizi eğitmenin yanı sıra, yatak odalarındaki tüm mini kutularda diğer uzaktan kumanda stilini kullanırken eski düğme yoluna geri dönmeniz gerekir. Hmm. Bluetooth uzaktan kumandasını mini’leriniz için de satın alabilirsiniz (40 £), ancak Sky bu uzaktan kumandaya alışmamızı istiyorsa, bunları tüm kutular için tedarik etmelilerdi. Upside Bluetooth, doğrudan kutuya işaret etmeden çalıştığı ve hatta bitişik odalarda çalıştığı anlamına gelir.

Şovlarınızı ve kayıtlarınızı bulmak için özel bir arama düğmesi var, ancak metinde anahtar için bir angarya var. Telefon uygulamaları geldiğinde ve bir sesli arama özelliğinin yaklaşan bir yazılım güncellemesinde (yalnızca Bluetooth Remote) açılması çok daha kolay olacaktır.

İpucu: Hemen açık olmasa da, her uzaktan kumandanın üst kısmındaki gökyüzü logosu aslında sizi doğrudan kayıtlarınıza götüren bir düğmedir.

Sky Q mini

Ana Sky Q kutusundan canlı kanallarınız ve kayıtlarınız WiFi üzerinden veya kasabızda Ethernet, evin etrafındaki Sky mini kutularına gönderilir.

Gümüş paket tek bir mini kutu ile birlikte gelir ve toplam üç için 2 tane daha sipariş ettik. Şu anda bu minis için kendi kendine yük seçeneği yoktur, bu nedenle kurulumunuzdan sonra daha fazla sipariş verirseniz, her kutunun 99 £ maliyetinin üstüne 50 £ kurulum ücreti ödersiniz.

Bir Q gümüş sisteminde 4 minisiniz olabilir (Silver olmayan Q kutusunda yok), ancak aynı anda yalnızca 2 kullanabilirsiniz. Muhtemelen daha düşük bir bit oranı kullanmasına rağmen, 2 tablet ve 2 minis kullanabildiğiniz için bu garip bir sınırlama gibi görünüyor. Umarım bu sınır gelecekte rahat olacaktır, çünkü evimizde kesinlikle 3 kutunun bir kerede kullanılabileceği zamanlarımız var. Şimdilik maksimum numara kullanıldığında bir mesaj alırsınız ve bir aile üyesinin sizinkini kullanmanıza izin vermek için beklemeye geçmesini veya bunun yerine bir tablette izlemeniz gerekir.

Şimdiye kadar eski gökyüzü+ kutusuna yerleştirilmiş RF modülatörünü kullanarak gökyüzümüzü her zaman evin etrafına dağıttık, bu yüzden aniden yatak odamızda keskin 1080p görmek için fantastik.

Yatak odasında HD’de Telly – F1 altında Sky Q mini kutusu!

Mini’nin uzaktan kumandaları, TVS hacminizi kontrol etmek için kolayca kurulur. Diğer yararlı özellikler arasında TV’nizi açmak için Ana Sayfa düğmesine basıldığında, kutuyu ve uzun bir basın of TV’nizi de kapatmak için bekleme düğmesi.

Minis üzerindeki kanallarınızı ve kayıtlarınızı seçmek için kullanıcı arayüzü ana kutu ile aynıdır. Burada güzel bir geliştirme, her MINI’nin kendi kayıtlarını filtrelemesine izin vermek olacaktır.

Akışkan görüntüleme, Sky’ın televizyonunuzu bir odada duraklatmak ve başka bir odada almak için işaretleme takımıdır ve bu iyi çalışıyor.

Bir Sky Broadband müşterisiyseniz, her mini kutu, bu Airties ağ ağını kullanarak WiFi’nizin kapsamını genişleten bir kablosuz erişim noktası (2.4GHz ve 5GHz b/g/n/ac) haline gelir. (Bizim gibi) farklı bir geniş bant şirketiniz varsa, bu özellik devre dışı bırakılır.

Sistem ayrıca, AV paketlerinizi şebeke kablolarınıza göndermek için yerleşik Powerline Networking donanımına sahiptir, ancak garip bir şekilde bu devre dışı bırakılmıştır.

Tabletler ve Uygulamalar

Bir iOS veya Android tablette Sky Q uygulamasıyla canlı kanalları ve kayıtlarınızı izleyebilirsiniz. Bu evimizde müthiş çalışıyor ve şimdi gökyüzünü banyoya götürmek kolay!

Lenovo Android tabletimizde Sky TV Rehberi

Hak yönetimi sorunları çirkin kafalarını buraya geri çekiyor. Tabletinizde bir BBC On Demand gösterisi izlemeye çalışın ve bunu yapamayacağınızı söyleyen bir mesaj alacaksınız. Ancak aynı şovu indirmek yerine kendiniz kaydedin ve iyi oynuyor. Bir dakika ne? BBC yalnızca kendi iPlayer uygulamalarından isteğe bağlı izlemenizi istiyor. Bu sadece deli teyzesi.

Evden uzaktayken görüntülemek için şovları tabletinize kopyalayabilirsiniz. Sky Q kutumdan tabletime gönderilen gösteren yönlendirici trafiğimden gerçekten LAN’ımla karşılaşmak yerine internetten indirildiğini onaylayabildim. Görünüşe göre kayıtlarınız Sky Go platformundan tabletinize gönderilmiş gibi görünüyor, bu nedenle ev geniş bant sözleşmenizle bol miktarda veriye (veya sınırsız demet) sahip olduğunuzu kontrol etmeye değer.

Uygulamalar ayrıca tablet ekranını bir TV’ye çıkarma seçeneğini de devre dışı bırakır. Böylece, iPad veya Android tabletinizi televizyonunuza bağlayarak 2 TV mini sınırını geçemezsiniz.

Şu anda Sky Q için telefon uygulaması yok, ancak bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecekleri onaylandı. Şimdilik kayıtları planlamak ve indirmeleri yakalamak için Old Sky+ uygulamasını kullanabilirsiniz, ancak planlayıcınızı göremez veya tablet uygulamasında gibi canlı TV’yi veya kayıtları izleyemezsiniz. Sky’ın telefon uygulamalarını sistemin başlatılmasına hazır olamayacağı üzücü görünüyor, hepimiz bir tablet değil, bir telefon taşıyoruz. Sky Q’nun tamamen pişirilmeden önce piyasaya sürüldüğünün başka bir göstergesi.

Şimdiye kadar Sky Q’da bir PC veya Mac’te (Sky Go ile yapabileceğiniz şekilde) izlemenin bir yolu yok ve daha sonra geliyorsa kelime yok. Şahsen, macbook’umda bir hoparlörle küçük bir tablet ekranından çok izlemeyi tercih ederim.

Erken karar

Sonunda mühendisimiz kurulumumuzda 2 saatten fazla harcadı. Bu, diğer kurulumlarının çoğunun gerektirdiği kablosuz ağrı olmadan. Sky Promise Q müşterilerine özel bir deneyim, ancak hem eğitim eksikliği hem de iyi bir iş yapmak için çok az zaman vermesi nedeniyle çalışkan mühendislerine çok fazla baskı yapıyorlar.

Q için hala çok erken günler ve forumlarında tartışılan konuların çoğu WiFi sorunları ile ilgilidir. Ancak 1999’da duvarlarımıza gömdüğümüz eski Cat5 kabloları aracılığıyla Q kullanarak tek bir sorun görmedik.

Benzer birçok teknoloji ürünü gibi, Sky Q da lansmanda devam eden bir çalışma. Yapılması gereken birçok küçük iyileştirme var, ancak şüphesiz çoğu zaman içinde gelecek.

Burada Airplay ve Bluetooth müzik çalma gibi bile girmediğimiz başka özellikler de var.

Sky’ın Q ve Mini’de Netflix ve Amazon Video gibi uygulamalara izin vermeyeceği utanç verici.

Fiyatlandırma biraz opak ama Sky, mevcut gökyüzü+ müşterileri için tipik aylık maliyetin (bizim için olduğu gibi) ekstra 12 £ civarında olacağını söylerken, yeni müşteriler g verebilir

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *