Home & Living

Tasarımcı İpuçları: Kanepe Nasıl Alınır, Bölüm Üç

Yardımcı Tasarım Editörü Jennifer Koper, kanepeler için alışveriş konusunda uzman önerilerini paylaşır.

Artık sevdiğiniz stilleri ve kalitenin temellerini kavradığınıza göre, en sevdiğiniz kanepelerin evinizde nasıl çalışacağını anlamanın zamanı geldi. Bu noktada, profesyonel bir iç tasarımcıdan tavsiye alabilirsiniz, ancak kendi başınıza bir şeyler yapmak istiyorsanız, sorunsuz yelkenden emin olacak bazı adımlar.

1. Alanınızı ölçmek esastır. Değiştirdiğiniz mevcut bir kanepeniz varsa, genel genişliğini, derinliğini ve yüksekliğini, kol yüksekliğini ve kol genişliğini, koltuk yüksekliğini ve derinliğini yazın. Ayrıca, neyi sevdiğinizi ve neyi değiştirmek istediğinizi düşünmek de yararlıdır. Kolları sadece ideal yükseklik mi? Daha az yer almasını ister misiniz? Bu ölçümler ve detaylar, yeni bir showroom kanepesi ile eski olanı arasındaki orantılı farklılıkları resmedmenize yardımcı olacaktır. (Referans olarak kullanılacak kanepeniz yoksa, tüm odanızı ve kanepenin etrafında yaşayacak mobilyaları ölçün.)

2. Ölçümün iki parçalı bir süreç olduğunu unutmayın. Bir mağazada veya showroomda ideal kanepe olduğunu düşündüğünüzü bulduktan sonra, ölçümlerini eve götürmek ve kanepenin ressamın bantıyla işgal edeceği alandan bantlamak istersiniz. Bu aynı zamanda seçtiğiniz döşeme kumaşını incelemek için ideal bir zamandır. Mevcut mobilyalarınızın yanında yer almak için bir kumaş renk örneği getirin, akşam ve gün ışığında da kontrol edin.

3. Yolunuzu bilin. Odanızın boyutlarını bilmenin yanı sıra, yeni kanepenin oraya ulaşmak için alması gereken yolu düşünmek çok önemlidir. Satın almadan önce, kapı ve koridor genişliklerini, tavan yüksekliklerini, asansör boyutlarını ve kanepenin geçmesi gereken dönüş veya köşeleri ölçün. Kanepenin sığacağından şüpheniz varsa, teslimat personelinden tavsiye alın. Yeni bir ön sorun kanepeye sahip olmaktan kaçınmak istiyorsunuz!

4. Alışverişe gidin. Sonunda bilgi ve fikirlerle donatılmış, dışarı çıkma zamanı. Şimdi, ana işiniz stil, kalite ve konfor ihtiyaçlarınıza uyan olanı bulmak için mümkün olduğunca çok sayıda kanepeye oturmaktır. Onlara evde olduğunuz gibi oturun – utangaç olma! Ve rahat olacağından emin olmak için kanepeyi düzenli olarak kullanacak herhangi bir aile üyesini getirmeyi ücretsiz hissedin (herkesin farklı bir vücut tipi vardır ve farklı koltuk yükseklikleri ve derinlikleri çok az çok rahat bulacaktır). Hızlı İpucu: Bir şeyleri kolaylaştırmak için, tüm çevrenizi bir mağazaya getirmeden önce potansiyel seçiminizi daraltmak için önce “keşif” yapmak isteyebilirsiniz.

5. Tüm ölçümleri iki kez kontrol edin ve alanınızdaki kanepeyi hayal edin. Bir kanepeye yerleştikten ve tüm ölçümlerinizi ve kumaş seçiminizi iki kez kontrol ettikten sonra, devam edin ve tetiği çekin! Kurşun süreleri değişir, ancak özellikle özel yapım bir kumaşta yapılmışsa, kanepenizi beklemeye hazır olun. Dört ila sekiz hafta tipiktir, ancak kanepe geldiğinde ve doğru olduğunda tatmin edici bir duygu olacaktır. Zevk almak!

Bu serinin birinci ve ikinci bölümüne göz atın.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *