Uncategorized

Hack: DIY Arduino Wise House Yönet Paneli OpenHab & MQTT’yi

Kullanıyor Her zaman fantastik donanıma ve DIY House Otomatörlerinin bir araya getirebileceği yazılım uygulamasına ve Mat Smiths’in işini geliştirmek için Mat Smiths’in işini geliştirmek için bir Harika bir örnek.

Mat yaratmanın yanı sıra bir sonraki evinin etrafında konuşlandırılması için Arduino tabanlı bir denetleyici inşa ediyor. Sistem, uygun fiyatlı bir OLED ekranının yanı sıra, her şeyi uyandırmak için kapasitif bir dokunmatik sensörle birlikte özel yapım lazer kesilmiş temizlenmiş paslanmaz çelik plakalara monte edilecek bir döner kodlayıcı kullanır.

Denetleyici, MAT’in OpenHab House Otomasyon Sunucusu ile MQTT aracılığıyla iletişim kurar ve aynı zamanda ekranın yanı sıra eğlence, ısıtma veya perdeler / panjurlar gibi evin etrafındaki oldukça fazla sistemi yönetmek için programlanabilir.

İşte Mat’ın proje hakkındaki son güncellemesi. Aşağıdaki videolarını da incelediğinizden emin olun.

Üstü Evi Yönet Paneli için spesifikasyon

Birkaç ay önce, duvardaki düğmeler kullanarak uzay aydınlatmamı kontrol etme kavramıyla tüketildim. Çılgın, anlıyorum

Ciddi olsa da, birçok aydınlatma otomasyon sistemi döner kontrolörleri (yani düğmeleri) kullanmaz, ancak tercih edilen ışık seviyesine ulaşılana kadar parmağınızı bir düğmede tutmanız gerekir. 1990’lar öyle değil mi? Düğmeler ileri yöntemdir. Daha da kötüsü, birçoğu sadece özel ışık seviyesini kontrol etmeden “sahneleri” seçmenize izin verir. Bu yüzden kendi dijital olarak yönetilen Lightswitch’imi yapmaya başladım. Süreç, yeni beceriler keşfetmenin yanı sıra araştırma çalışmasından biri olmuştur. Yakında yeterli, evdeki başka şeylerle etkileşime girmesi için en üst düzey yöntemle karşılaştım: MQTT.

İşte her oda için en iyi ev yönetimi paneli için stil hedeflerim.

Estetik

Fiziksel düğmeleri ve dokunmatik ekran olmayan ışıkları kullanın. Web taraması için fantastik dokunmatik ekranları keşfediyorum, ancak ışıkları ve hacimleri yönetmek istediğimde, sadece gelebilecek bir doğruluk ve yanıt verebilirlik gerektirir;

Görsel geri bildirim ile dokunsal anahtarlar

Döner Denetleyici Düğmeleri

İnce ayar için seviyeleri (yani sayılar) gösteren ekran ekranı

Seksi görün. DIY Metal Yüz Plakaları Push Düğmeleri ile 1970’lerin Stil Yönetin Panelleri Yönetin. Engelli tuvaletler. Geçici uçak uzaktan kumandaları. Görünür vidalar, daha küçük LED entegre dokunma düğmeleri olmadan temizlenmiş paslanmaz çelik yüz plakaları tercih ediyorum, temizlenmiş çelik düğmesi eşleşiyor.

Ekranda numaraları kullanın. House otomasyonunun arttırılmış cinsiyetinde, işler iyi dokunaklı hale geldi. Ipad’imden gelen ışıkların yanı sıra ışıkları da yönettikten sonra, bir şekilde yanlış bir yere veya o süper ince ayarlamayı yapmak için bir gereksinimle basarsanız rahatsız olurum. Aynı şekilde her yerde bulunan kaydırıcı ve kullanıcı sağladığı bilgi eksikliğinden rahatsız olurum.

Kurulum

Yüz plakasının düşük voltajda çalışması gerekiyor, özel elektrik sertifikası gerekmiyor

Ethernet ile bağlantılı (CAT5, 6 veya 7)

Tam olarak aynı Ethernet kablosu üzerinde güç

Mağazalarda kolayca sunulan bir arka kutuya sığar: 47mm derinlik maks.

İşlev

Bir odadaki aydınlatma havasını hızlı bir şekilde seçmek için “Sahne” düğmelerini kullanın

Kendi sahnenizi üretmek için bir alandaki özel ışıklar loş

Bir odadaki farklı ışıklar arasında hızlı bir şekilde döngüsün

Müzik hacmini kontrol etmenin yanı sıra ne oynuyor (parça başlığı ve sanatçı)

Işık sahnelerine benzer şekilde sesli “favoriler” olmalı (yani radyo kanalları, çalma listeleri, sağlanan bir tür için karıştırma modu, vb.)

Ölçeklenebilirlik

Sistem çeşitli işlevler için oluşturulur, ancak daha fazla entegre etmek için daha sonra genişletilebilir. Örneğin. Aydınlatma ve ses modlarının ekranların yanı sıra özel kullanımları da vardır. Arduino’ya dayandığı için, eskiz daha sonra USB tarafından güncellenebilir.

“Şey” ayarları (yani tam olarak bir odada çok fazla ışık, odadaki bir ışığın adı, sağlanan bir oda için bir sahnenin adı) bir sunucudan sorgulanmalı ve başlangıçta uçucu belleğe indirilmelidir. Bunlar ünitede tutulmaz.

Geçerli ayarları almak için bir “Güncelleme” düğmesine basabilmeliyiz. House Automation Montajcılar ve bireyler her zaman zihinlerini değiştirir!

Arayüz

“WAF” #Homeautomation konuşmasında kullanılan saldırgan bir ifadedir. “Eşin evlat edinme faktörü” anlamına gelir. Belki “GAF” – Büyükbaba veya benimseme faktörü? Hayır – bu bir önyargıyı diğerine değiştiriyor. “HAF” başarılı olacaktır – insan evlat edinme faktörü. Denetleyicinin güçlü ve kullanılabilir arasında en iyi denge olması gerekir. “Geek için güçlü, büyükanne için kullanılabilir” belirtmiyorum. “Her ikisi için de aynı derecede güçlü ve kullanılabilir” olduğunu belirtiyorum.

Bu: ekranın tutarlılığı ve ana işlevlere anında kazanç erişimi. Menüler yok, istem yok! Düğmelerin yerleştirilmesi sezgisel olmalıdır.

Bir süredir dokunulmadığında tüm ışık durmalıdır. Gecenin ortasında ışık yok!

Yerleştirdiğim seçenek bir “mod döngüsü”. Eski dijital saatler gibi.Mod düğmesi diğer düğmelerin yanında ayarlanır ve mevcut modu gösteren simgenin yanına yerleştirilir. Diğer tüm fiziksel kontroller, söz konusu moda bağlıdır ve yerleştirme şartıyla işlevleri sezgiseldir. Tutarlılık, x saniyelere dokunulmamasından sonra “birincil” moduna geri dönen birimden gelir. Ekran uygun şekilde kararır.

95 yorum

eğlenceler uk arduino uyumlu r3 revizyon 3 uno
% 100 Arduino SDK kalkanları ve modüllerle uyumlu
En son Arduino özelliklerine göre tasarlandı
Güçlü karton ambalajda gönderildi

Amazon’a Git

İşte Mat’ın Ağustos 2014’teki önceki videosu…

İşte bu aydan uzak olan gelişimin şu anki demosu…

Mat Smith’in nazik yetkisi ile orijinal yayından çoğaltılmıştır. Mat’ın Hazymat.co.uk adresindeki devam eden DIY House Otomasyon Yolculuğuna uyun

Hazymat.co.uk: mqtt.org: openhab.org

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest6
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Amazon Ürün Pazarlama API’sinden 2021-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Resimleri Üzerine Son Güncelleme

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *