Home & Living

Bina Otomatik Ev 2.0’da devam ederken Loxone Wise Show House – Bölüm 1

‘da kalmak, Kasım ayında devam etmesi nedeniyle çok yakında elektriksel ilk düzeltme planlarımızı sertleştirme gerekliliğini belirleyeceğiz. Bu, kendi yapımızın bilge ev unsuru için spesifikasyonumuzu sonuçlandırmamız gerektiği anlamına gelir. Öyleyse Loxone’dan birkaç gece için gösteri evinde kalmaları için bir davet almak için daha iyi bir zaman!

Loxone kimler?

2008’de Thomas Moser ve Martin Öller bilge ev sorununu çözmek için bir araya geldi. Bir yıl sonra Loxone kuruldu ve on yıldan beri, 250’den fazla çalışanı olan bir işletmeye büyüdü ve sistemi dünya çapında 85.000’den fazla bilge evi güçlendirdi.

Loxone Show Home

Yolun hemen karşısında, pastoral Kollerschlag köyündeki Avusturya merkezlerinin hemen karşısında yer alan Loxone Show House, kırsal bir ev kümesi arasında çağdaş bir vahadır.

2016 yılında inşa edilen bu 5 yatak odalı, 260 metrekarelik açık plan evi, potansiyel kendi inşaatçılarını, tasarımcılara ve ortaklara tam olarak gerçek bir bilge evin nasıl çalıştığını göstermek için özel olarak geliştirilmiştir.

Betonu ve ahşap çerçeve binası, UFH ve sıcak bir pompa ile ısıtılır. Çatıda 5 kwp güneş PV sistemi ve tesis odasında 3.6kwh Fronius pil var.

Hile yok. gerçek bilge evler

Loxone’un “hile yok, gerçek bilge evler” vaadi sadece bir atış reklam hattı değil. Bu olması gerektiği gibi ev otomasyonu. Loxone sistemi tarafından özerk karar verme, tonları diğerleri gibi ek bir yük olmak yerine ev sahibinden çıkarır.

Sistem, duvara monte iPad’lerden yönetilebilir ve aynı uygulama akıllı telefonunuz için de sunulur. Ancak görevlerin çoğu herhangi bir bireysel müdahale olmadan çalışır.

Zarif bir şekilde uygulanan otomatik aydınlatmanın tam olarak ne kadar hissettiği dikkat çekicidir. Yakında gün boyunca da hemen aydınlatma sahnelerini, kör pozisyonları ve müzik çalma listelerini de değiştirerek kullanılırsınız.

Bu işlevler için kullanılan hareket sensörleri de hırsız alarmınız olarak kullanılabilir, böylece güvenlik tam olarak geliştirilir.

Loxone duvar anahtarları çok fonksiyonludur, ancak her odada aynı işlevleri ortaya çıkardıkları için anlaşılması basittir.

Daha fazlası düşük enerjili evlere geçtikçe, Blind Manage daha önemli olacak ve güneşin evi ısıtmasını ve diğer zamanlarda aşırı ısınmasını korumak için hemen kapanmasını sağlayacak.

Miniserver

Loxone Miniserver, güvenilirlik, gecikme ve gizlilik sorunlarını tanıtabilecek dış bulut hizmetlerine bağlı olmak yerine, bölgesel donanımdaki tüm mantık eylemlerini gerçekleştiren donanım olan sistemin kalbidir.

Gösteri evinin iş sonu, alt katta bitki alanı ve bir OKB sanat eseri.

Loxone’un tasarımı, neredeyse sınırsız büyümenin yanı sıra ağaç sistemi şirketin birçok başarılı ilerlemesinden biridir. Birlikte sorunsuz bir şekilde çalışan ürünlerin ‘fonksiyonel güvencesini’ sunmanın yanı sıra% 80 kadar daha az kablo kullanarak kurulum süresini hızlandırmak için geliştirilmiştir.

Mülkiyetin gücü

Ve bu garantili performans seviyesi buradaki tüm nokta. Birçok yöntemde çağdaş bilge ev biraz karışıklığa dönüştü. Hiç daha fazla seçenek olmasa da, aynı şekilde daha fazla baş ağrısı olmadı.

Birden fazla uygulama, her türlü anlamlı entegrasyonun olmaması ve hayatınızı daha rahat hale getirmeleri gerektiğinde zamanınızı sürdürebilecek saatler alabilecek ürünler.

Loxone’un yaklaşımı, birlikte çalışan, garantili çeşitli House Automation cihazları sağlamaktır. Mutfak alanınızdaki bu LED ampullerin yeni bilge ev dimmerinizle çalışıp çalışmayacağını görmeye çalışan Rus ruleti yok. Apple modeline, kusursuz bir şekilde birlikte çalışmak için geliştirilen tek bir kaynaktan gelen ürünlere benzer.

Bu, bunun kapalı bir sistem olduğu anlamına gelmez. Loxone, uygun olduğunda diğer protokollerin yanı sıra üreticilerle entegre olmak için hala mevcuttur, örneğin RS-232, RS-485, Dali, DMX, DMX, Enocean, Modbus, Fröling, 1 tel ve Internorm. Üstelik, hemen hemen her türlü cihaza bağlantı vermek için kullanılabilen olağan dijital ve analog I/O’ya sahipsiniz.

Ancak tüm bunları geliştirme yükü, ev sahibinden alınmış ve Loxone ağındaki uzman ortaklara ve Wise House montajcılarına aktarılır. Yakınınızda burada bir tane keşfedin.

Retro bağlantı

Loxone, sistemin mülklere retro takılmasını sağlamak için kablosuz ‘hava’ yeniliklerini kurdu. Mevcut evlerin sahiplerinin, duvarları kovalamaya ve yeni kablolarda koşma gereksinimi olmadan sistemi kurmalarını sağlayan tam şifreli bir birbirine uygun kablosuz ağ (Wi-Fi değil).

Mevcut Loxone Sistem Sahipleri için bile bu yanı sıra ProfesyonelOnlara belki de başlangıçta unutulan bir işlev veya gadget ekleme yeteneği var.

Kab alınmamış bir duvarda, hatta cam kapı gibi bir şey, sorun değil, Loxone Air bunu çözebilir.

Gelecek

Loxone, misafirperverlik sektörü gibi diğer pazarları ve diğer endüstriyel tesisleri izlerken operasyonlarını ve erişimlerini genişletecek. Tam burada Barselona’daki Kızıl Haç ve Loxone birasını oluşturan Hofstetten Bira Fabrikası gibi bazı örnekler var.

Bir dahaki sefer

Bölüm 2’nin yanı sıra Bölüm 3’te, Stuttgart yakınlarındaki Baudisch’e baktığımıza ek olarak Loxone’un Genel Merkezi’ne bakacağız, Loxone’un yapım ortaklarından birine ek olarak, bilge şov evlerinden birine ek olarak.

Avusturya’daki Loxone Showhome’u görmemiz, otomatik House 2.0’daki tüm bu özellikleri istememizi isteyen bir göz açma deneyimi oldu.

Kendini geliştirmemizle birlikte uyabilir ve daha fazlasını keşfetmek için loxone.com’u görebilirsiniz.

Harika misafirperverlikleri için Loxone’a, tüm adaçayı tavsiyesi için Epitome Living’den Scott’a ve özellikle rehberimize, sürücümüze ve yerleşik Loxone Professional Tyron’a teşekkürler. Bizim kalış Avusturya’da unutulmaz bir oldu ve biz bu muhteşem kırsal daha fazla gelecekte bir kez daha örnek dönmeyi umuyoruz.

Loxone serimizin 3 bölümünü de okuyun… Bölüm 1 – Loxone Wise Show Homepart 2’de kalmak – Loxone Wise Show Homepart 3’te kalmak – Loxone Wise Show Home’da kalmak

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest19
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *