Home & Living

House Set Framework – 1996 yılında tanıtıldığında Apple’ın House Otomasyon Protokolü

hakkında ayrıntılar sadece bir avuç bilge ev sistemi vardı – bunların hiçbiri birlikte çalışmadı. Ancak işler devam etti. Şimdi aslında birbirleriyle çalışmayan çok sayıda ev otomasyon sistemi var.

Her hafta bir kickstarter bilge ev sistemi daha yaratıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre pazardaki herkes kendi tekerleklerini icat etmek istiyor.

Apple ünlü bireysel deneyimlerini bilge ev dünyasına getirecek olsaydı yıllar boyunca sık sık ne olabileceğini merak ettik.

Soru artık yok. WWDC açılış konuşmasında bugün daha önce Apple, bu sonbaharda iOS 8’de “homekit” in geldiğini ve ön belgelerinden aşağıdakileri belirleyebileceğini açıkladı.

HomeKit, bir kullanıcının evindeki bağlantılı gadget’ları kontrol etmek ve kontrol etmek için yeni bir çerçevedir. Uygulamalar, bireylerin evlerinde gadget’ları bulmasına ve bunları yapılandırmasına veya bu cihazları yönetmek için eylemler üretmesine olanak tanıyabilir. Bireyler eylemleri birlikte gruplandırabilir ve bunları Siri’yi kullanabilirler.

Bu nedenle, bilge evlerimize dokunmatik ekran arayüzünü sunmak yerine, Apple iOS gadget’ınızı kurulumunuzda verimli bir şekilde ev otomasyon merkezi haline getirecektir.

I-kelimesi burada çok önemli. Bu iOS veya iPhone değil, entegrasyon…

Home Set, Apple’ın House Otomasyon Protokolünü destekleyen aksesuarlar ile iOS cihazları arasında kesintisiz entegrasyon sunarak ev otomasyonunda yeni gelişmeler sağlıyor. House Otomasyon Gadget’ları için tipik bir protokolü teşvik ederek ve bu cihazlarla etkileşim kurmak için sunulan bir kamu API’sını yaparak, ev seti, bireyin evlerini kontrol ettiği bir uygulamanın üretilmesi gerekmediği bir pazar mümkün kılar. House otomasyon aksesuarlarını yapan satıcı ve çeşitli satıcıların ev otomasyon aksesuarlarının hepsi, bu satıcıların doğrudan birbirleriyle koordine etmek zorunda kalmadan tek bir tutarlı bir bütün olarak entegre edilebilir.

Dokümanlar, bu ev setini ortaya çıkarır ‘Discovery’ gibi önemli özellikler ve üçüncü taraf uygulamaların üç ana işlevi yerine getirmesini sağlayacaktır.

1. Aksesuarları bulun ve bunları kalıcı, cihazlar arası bir ev yapılandırma veritabanına ekleyin. Ekran, Düzenleme ve House Configuration veritabanındaki veriler üzerinde hareket edin. Oturma odasındaki ışıkları açmak gibi eylemleri yapmalarını sağlamak için yapılandırılmış aksesuarların yanı sıra hizmetlerle etkileşime geçin.

Siri aracılığıyla kontrol burada daha önemli bir işlevdir. Geçmişteki tüm PC’lerde mikserler ve evlerin etrafındaki mikrofon ağları ile birlikte, bu günlerde bir akıllı telefonda çok daha iyi yapılabilecekleri yaratmak için denemek için ayrılmıştır.

Örneğin, Siri’ye “yatağa gittiğinizi” ve ışıkları düşürebileceği, kapılarınızı kilitleyebileceği, garaj kapısını kapatıp termostatı ayarlayabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

İlgili: Ev Otomasyon Sisteminize Başlamak İçin 5 HomeKit Uyumlu Gadgets

Tasarımcı dokümanlarına göre, homeKit veri hiyerarşisi böyle görünüyor

Evler (HMHOME) üst düzey kaptır ve aynı zamanda bir bireyin tipik olarak tek bir ev olduğunu düşüneceği bir yapıyı temsil eder. Bireylerin, ana ev ve kaçış evi gibi birbirinden çok sayıda evi olabilir. Ya da birbirine yakın iki evi olabilir, ancak farklı evler hakkında düşünürler – örneğin, birincil bir ev ve aynı mülkte bir konuk kulübesi.
Odalar (HMroom) evlerin isteğe bağlı parçalarıdır ve evdeki özel alanları temsil eder. Mekanların herhangi bir fiziksel özelliği yoktur – boyutu, konumu vb. Bunlar sadece kullanıcı için anlamlı isimlerdir, örneğin “oturma odası” veya “mutfak”. Anlamlı alan adları, “Siri, mutfak alanı ışıklarını aç” gibi komutlara izin verir.
Aksesuarlar (HMaccessory) evlere kurulur ve odalara atanır. Bunlar, garaj kapısı açıcı gibi gerçek fiziksel ev otomasyon cihazlarıdır. Birey herhangi bir oda yapılandırmazsa, ev seti ev için özel bir varsayılan alana aksesuarlar atar.
Hizmetler (HMService) bir aksesuar tarafından sunulan gerçek hizmetlerdir. Aksesuarlar, bir ışık gibi kullanıcı tarafından kontrol edilebilir hizmetlerin yanı sıra bir ürün yazılımı güncelleme hizmeti gibi kendi kullanımları için hizmetlere sahiptir. Ev seti, kullanıcı tarafından kontrol edilebilir hizmetlerle ilgilidir. Tek bir aksesuar birden fazla kullanıcı tarafından kontrol edilebilir hizmete sahip olabilir. Örneğin, birçok garaj kapısı açıcısı, kapıyı kapatmanın yanı sıra açma hizmetinin yanı sıra garaj kapısı açıcıdaki ışık için bir hizmet daha vardır.
Bölgeler (HMZone), bir evdeki isteğe bağlı alan gruplarıdır. “Üst katta” ve “alt katta” bölgelerle temsil edilecektir. Bölgeler tamamen isteğe bağlıdır – odaların bölgede olması gerekmez. Bir bölgeye boşluk ekleyerek, Siri’ye “Siri, AL’yi açınL Alt katta ışıklar. ”

Apple’ın ne bulduğu yeni donanım ortaklıklarını görmenin yanı sıra önümüzdeki haftalarda HomeKit hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam ediyoruz. Apple’ın nüfuzunun nihayet tipik bir protokolün arkasında tüm bir pazarı elde etmek için yeterli olması mümkün mü?

Yoksa duvarlı bahçe ve diğer işletim sistemlerine destek eksikliği, daha önce gitmiş olan sayısını eklemek daha temel olacak mı? Aşağıdaki yorumlara neye inandığınızı anlayalım.

#
Ön izleme
Ürün
Değerlendirme
Fiyat

1
Meross Wise Masa Lambası, WiFi LED masa lambası 10W Alüminyum Lamba Desteği Apple HomeKit Alexa Google …
16 İnceleme
£ 39.99
Amazon’da Satın Alın

2
Bilge Termostatlar, Elektrikli Isıtma İçin Meross WiFi Termostat, Zemin Isıtma için Uzay Termostatı, …
11 yorum
£ 56.99
Amazon’da Satın Alın

3
Lifx Lightstrip 2 m, Wi-Fi Wise LED Light Strip, Polikrom Teknolojisi ile Tam Renk Bölgeleri, Hayır …
146 Yorum
£ 79.52
Amazon’da Satın Alın

Apple.com: 5 HomeKit uyumlu cihaz

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

Amazon Ürün Pazarlama API’sinden 2021-10-04 / Ortaklık Bağlantıları / Resimleri Üzerine Son Güncelleme

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *