Home & Living

Ev Otomasyonu Durum Çalışması: Özel Yapılan Kontroller

İngiltere Uzman Özel Yapımı Kontrolleri Son zamanlarda birçok iddialı projelerinden birini üstlendi. Tüm resimler ve detaylar için kontrol edildi…

Bu iş, gelişmiş ses, video, aydınlatma ve ısıtma kontrolleri de dahil olmak üzere sunulan hemen hemen her otomatik yönetme setini entegre eden özel yapım kontrolleri gördü.

Bu iş, iki villa ve çeşitli spor tesislerine ve bahçelere sahip önemli miktarda arazi de dahil olmak üzere 10.000 metrekarelik bir genel alanı kapsamaktadır.

Konut veya ticari mülkün sahibi, rüya tatili yerini üretmek istedi ve bu da tüm kompleksin ev otomasyon teknolojisindeki mevcut ile dolu olacağını gösterdi. Dahili olarak, kısa, bağımsız olarak kaynaklardan zevk alabilmenin veya dinleyebilmenin yanı sıra, her odada tam HD ses ve her odada video sağlamaktı. Aynı şekilde birçoğu, surround ses, sürükleyici görsel görsel deneyimden zevk almak için ev sineması kurulumlarına ihtiyaç duyuyordu.

Yatak Odası TV ve Artcustic

Dışarıdan, özel yapım kontrollerden gelişmiş otomatik aydınlatma, bahçeler boyunca ses sistemleri, basketbol sahaları ve terasları içermesi istendi. Konut veya ticari mülkün tamamı, CCTV izlemeli yüksek teknoloji, güvenli giriş sistemleri ve bir iç iletişim sistemi ile tamamlandı. Bu sansasyonel projenin toplamı için kullanılan şaşırtıcı teknolojilerin birkaçını hızlı bir şekilde bir araya getirdik:

Video – Konut veya ticari mülkün her alanındaki HD video kaynakları, bir Kaleidescape DVD / Bluray sunucusu, uydu alıcıları ve Apple TV kadar bağlantılıdır.

Esneklik ve uyumluluk mülkün sahibi için çok önemliydi, bu nedenle tüm yerleşik videoya ve ses kaynaklarına ek olarak, Crestron dijital medya giriş plakaları önemli odalara kuruldu ve müşterinin çokluk takmasını sağladı. Dizüstü bilgisayarlar, video kameralar ve oyun konsolları gibi diğer kaynaklardan.

Dokunmatik Yatak Odası

Özel denetimler, açılır projektör ekranlarının yanı sıra SIM2 Mico LED projektörlerini bir dizi odada tutan projektör asansörleri. Sinema sistemi, tavanda ve duvarlarda tamamen gizlenmiştir ve her odadaki dokunmatik ekran kontrolleri ile maruz kalır.

Ses – Konut veya ticari mülkiyet, merkezi bir Crestron Sonnex ses dağıtım sistemine bağlı uzak amplifikatörlerle yaklaşık 60 ayrı ‘ses bölgesi’ ile kuruldu.

Lounge’da Artcustic Hoparlör

Ses sistemi için, özel kontroller, ArtCustic DFF-180-43PRO hoparlörleri, Artcustic DFS-180-43 subwoofer’lar kadar bağlantılı olarak yükledi ve daha sonra en iyi akustiği üretmek için her alan için gürültü tamamen eşitlendi. Spor salonu için bu, fitness merkezi ekipmanının rezonansını dikkate alacak ses kontrollerinin ayarlanmasını içeriyordu. Bu üst düzey hoparlörler tarafından oluşturulan yüksek kalitenin gürültüsünün bir konut sisteminde yenilmesinin zor olduğunu belirtmek yeterlidir.

Ses sistemleri dışarıda Bowers & Wilkins WM6 dış hoparlörler basketbol sahalarına ve teraslara monte edildi – bu evde asla film müziği olmadan olmayacaksınız.

Aydınlatma ve Isıtma – Crestron Greenlight sistemi, kontrol etmek için 300’den fazla aydınlatma devresi ile sahaya kuruldu. El kitabı ve otomatik aydınlatma profilleri, mülkün her zaman en iyi görünmesini sağlamak için tüm konut veya ticari mülkte kullanılan otomatik gece vakası ayarlarını içeren otomatik aydınlatma profilleri kuruldu. Duvara monte edilmiş her türlü yönetici panelde yönetilmenin yanı sıra, aydınlatma da herhangi bir iPad veya Android uygulaması tarafından uzaktan yönetilme seçeneği kadar ayarlanmıştır.

Şarap mahzeni

Her alan, her bir alanın sıcaklığının sakinler tarafından hemen yönetilmesini sağlamak için bir KNX arayüzü ile kuruldu.

Güvenlik – Mülkün güvenliğinden emin olmak için otomasyon sistemi, ön kapılardaki sezgisel parmak izi ziyaretçileriyle dolduruldu, bu da sahibinin bir anahtar getirme konusunda endişe duyması gerekmediğini gösterdi. Güvenlik sistemi benzer şekilde, personel mülke erişebildiğinde yönetmek için ayarlanabilir bir yapılandırma içerir. Mülklerin içindeki televizyonlar arasında kolayca erişilebilen mülk boyunca on üç yüksek anlamlı kamera kuruldu.

Banyo dokunmatik ve ayna TV

Son olarak, kurulmuş tüm sistemleri yönetmek için bir Crestron dijital medya sistemi kuruldu ve kesinlikle en gelişmiş özelliklerden biri olan olağanüstü bir işi tamamladı.

Özel Kontroller, House Auto’nun yanı sıra tarzdaki uzmanlardırMation Systems, Bütün Ev AV ve ev sinemaları, İngiltere’de ve küresel olarak işleri tamamlıyor.

Daha fazla istemek? – Bizi Facebook’ta bizim gibi Twitter’da takip edin veya RSS feed’imize kaydolun. Bu haber hikayelerini e -posta yoluyla, her gün doğrudan gelen kutunuza sunabilirsiniz.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E -posta
Daha

Naber
Yazdır

Skype
Tumblr

Telgraf
Cep

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *