Home & Living

DIY: Desenli Jüt Rug

Kıdemli Editör Morgan Michener, sicim ve iplik kullanan temel bir jüt halıya desen ve yapı ekler.

Bu işle ilgili eğlenceli olan şey, her türlü renkle ve desenlerle oynayabilmeniz ve her türlü boyutta bir halı ile çalışabilmenizdir. Tam olarak nasıl dikileceğini anlamanıza gerek yok – sadece basit bir dikiş! İki film izlemek için gereken süre içinde benimki gibi toplam 3 x 5 ′ halı ya da birkaç hafta sonu boş zamanlarınızda onu seçin.

Basit bir jüt bez halısı, bu proje için güzel bir nötr taban sunuyor ve daha gevşek örgü, sicim için çok fazla alan olduğu anlamına geliyor.

Bir halı, terzi veya rutin tebeşir, iplik (pamuk-polyester karışımı kullandım), makas, darbe iğnesi ve ince sicim gerektireceksiniz.

Terzinin tebeşirini kullanarak deseninizin sınırını halıya işaretleyerek başlayın. Mükemmel düz, tamamen simetrik çizgiler yapma konusunda endişelenmeyin-halının el yapımı görünmesini istiyorsunuz, kitlesel olarak üretilmiyor!

Bu desen, merkezde bir elmas madalyonu olan bir Fars halısından etkilendi. Sınırı işaretledikten sonra, halının merkezine bir madalyon çizin ve yönteminizi dışarı çıkarın ve hatlar arasında birkaç santim bırakın.

Makas kullanarak, tebeşir izlerinizin buluştuğu halının köşesindeki jüt lifleri arasında küçük bir alan üretin. Halının üst tarafından alanın alt tarafına birkaç inç iplik çekin.

İpliğin iptal ettiğiniz bölümüne bir düğüm bağlayın. Düğümün yünün delikle geri kaymayacağı kadar büyük olduğundan emin olun.

İpliğinizi sınırınızın bir ucundan diğerine çalıştırın. İkinci köşedeki halının altına ipliğinizi sabitlemek için 3. ve 4. adımları tekrarlayın. Deseninizin tüm iplik kenarı çizgileri, dört köşede de halınızın alt kısmına sabitlenene kadar bu işlemi tekrarlayın. Diken bir iğneyi sicimle (kasap sicimini kullandım) geçirin.

Sicimi, alt tarafa ve düğümlemeye geçerek halının köşesine sabitleyin. Halının yanı sıra ipliğinizin etrafında sicim. İpliğin bir ucundan diğerine çalışın, ardından halının köşesinin altındaki sicimi düğümleyin. Son parçaya yeni bir sicim parçasını bağlayın ve tüm iplik çizgileri dikilene kadar devam edin. Halınızı da döşeyin ve tadını çıkarın!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *